| |
| General technical details: |
| Product designation | fixing bracket (accessories) for LD busbar trunking system |
| Product-type designation | BD2-WKA-BV1 |
| Acceptability for application | busway system |
| Mechanical design: |
| Type of fixing/fixation | ceiling / wall |
| Length | 120 mm |
| Width | 350 mm |
| Height | 110 mm |
| Further information: |
| Information- and Downloadcenter (Catalogs, Brochures,…) http://www.siemens.com/lowvoltage/catalogs |
| A&D Mall (Online ordering system) http://www.siemens.com/lowvoltage/mall |
| Service&Support (Manuals, Certificates, Characteristics, FAQs,...) http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/BVP:660865/all |
| |
| |
| |
| |
| last change: | 10/18/2008 |