| | CD-L-1406-EE-EF-L END FLANGE 25A(40A) FOR END FEEDER UNIT PAINTED STEEL RAL9016 |
| General details: |
| Product designation | end piece (accessory) for busbar trunking system CD-L |
| Product-type designation | CD-L-1406-EE-EF-L |
| Acceptability for application | busbar trunking system |
| Design: |
| Type of fixing/fixation | snap-on mounting |
| Length | 155 mm |
| Width | 28 mm |
| Height | 66 mm |
| Further information: |
| Information- and Downloadcenter (Catalogs, Brochures,…) http://www.siemens.com/lowvoltage/catalogs |
| A&D Mall (Online ordering system) http://www.siemens.com/lowvoltage/mall |
| Service&Support (Manuals, Certificates, Characteristics, FAQs,...) http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/8PS1335-0DF40/all |
| |
| |
| |
| |
| last change: | 10/18/2008 |