| | SIMATIC RF630L SMARTLABEL INLAY 97X27 MM;PET; EPC CLASS1 GEN 2; ISO 18000-6C; 96/128 BIT EPC AND 512 BIT ADD-ON MEMORY FREQUENCY: 868 MHZ; 960 MHZ; -40 UP TO +85 DGR/C; MIN. ORDER QUANTITY 5000 PCS 5000 PCS PER EACH ROLL; |
| Wireless frequencies | |
| Operating frequency | |
| | 865 MHz |
| | 960 MHz |
| [nicht versorgt: TAK_ABR691_001_000] | |
| Range / maximum | 8 m |
| Transfer rate / with radio transmission / maximum | 320 kbit/s |
| Product property / multitag-capable | Yes |
| Product component / Buffer battery | No |
| [nicht versorgt: TAK_ABW145_001_000] | |
| Memory capacity / of user memory | 64 byte |
| Number of read cycles / at ambient temperature < 40 °C / maximum | 100000000000000 |
| Number of write cycles / at ambient temperature < 40 °C / maximum | 100000 |
| Data retention time / at ambient temperature < 40°C / at least | 10 a |
| Mechanical data | |
| Mounting distance / for metal surfaces / recommended / minimum | 3 mm |
| Permitted ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| | -40 +65 °C |
| | 15 25 °C |
| | 15 25 °C |
| Protection class IP | IP65 |
| Design, dimensions and weight | |
| Width | 27 mm |
| Height | 0.3 mm |
| Depth | 97 mm |
| Net weight | 1 g |
| Product properties, functions, components / general | |
| Product property / suitable for printing | Yes |
| |
| letzte Änderung: | Mar 13, 2012 |