| | SIMATIC RF620L SMARTLABEL 4" X 6" UCODE-TECHNOLOGY EPC V1.19 FOR PAPER AND CARTON -20 UP TO +70 DEGR/C MIN. ORDER QTY: 1500 PCS 500 PCS PER ROLL |
| Wireless frequencies | |
| Operating frequency | |
| | 865 MHz |
| | 928 MHz |
| [nicht versorgt: TAK_ABR691_001_000] | |
| Range / maximum | 4 m |
| Transfer rate / with radio transmission / maximum | 320 kbit/s |
| Product property / multitag-capable | Yes |
| Product component / Buffer battery | No |
| [nicht versorgt: TAK_ABW145_001_000] | |
| Memory capacity / of user memory | 12 byte |
| Number of read cycles / at ambient temperature < 40 °C / maximum | 100000000000000 |
| Number of write cycles / at ambient temperature < 40 °C / maximum | 100000 |
| Data retention time / at ambient temperature < 40°C / at least | 10 a |
| Mechanical data | |
| Color | white |
| Mounting distance / for metal surfaces / recommended / minimum | 3 mm |
| Permitted ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| | -20 +70 °C |
| | 15 25 °C |
| | 15 25 °C |
| Design, dimensions and weight | |
| Width | 101 mm |
| Height | 0.3 mm |
| Depth | 152 mm |
| Net weight | 3 g |
| Product properties, functions, components / general | |
| Product property / suitable for printing | Yes |
| |
| letzte Änderung: | Mar 13, 2012 |