| | MOBY U WRITE/READ UNIT SLG U92 WITH RS 422, INTEGRATED ANTENNA, FOR USA, EUROPE; IP 65, -25 TO +70 DEGR./C, 290 X 135 X 42 MM, MAX. DISTANCE: 3 M, FILE HANDLER AND DIRECT WRITE/READ FUNCT., MULTI-IDENT. CAPABILITY: UP TO 12 MDS, WITH FCC CERTIFICATION |
| Wireless frequencies | |
| Operating frequency | 2400… 2483.5 MHz |
| Equivalent isotropic radiated power / in accordance with FCC | 0.7… 0.7 mW |
| [nicht versorgt: TAK_ABR691_001_000] | |
| Range / maximum | 3 m |
| Transfer rate / with radio transmission / maximum | 384 kbit/s |
| Product property / multitag-capable | Yes |
| Transmission rate / at point-to-point connection / serial / maximum | 115.2 kbit/s |
| Transmission time / for user data | |
- for write access / per byte / typical
| 0.13 ms |
- for read access / per byte / typical
| 0.21 ms |
| Interfaces | |
| Number of digital inputs | 2 |
| Number of digital outputs | 0 |
| Mechanical data | |
| Tightening torque / of screw for mounting the equipment / maximum | 2 N·m |
| Mounting distance / for metal surfaces / recommended / minimum | 0 mm |
| Supply voltage, current consumption, power loss | |
| Supply voltage / for DC | |
| | 24 V |
| | 20 V |
| | 30 V |
| Consumed current / At 24 V / with DC | |
| | 0.3 A |
| | 0.3 A |
| Permitted ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| | -25… +70 °C |
| | -40… +85 °C |
| | -40… +85 °C |
| Protection class IP | IP65 |
| Resistance against shock | 300 m/s² |
| Resistance against vibration | 15 m/s² |
| Design, dimensions and weight | |
| Width | 135 mm |
| Height | 42 mm |
| Depth | 290 mm |
| Net weight | 0.9 kg |
| Cable length | |
- for RS 422 interface / maximum
| 1000 m |
| Product properties, functions, components / general | |
| Product feature / [not supplied - silicon-free] | Yes |
| Standards, specifications, approvals | |
| Mean time between failures (MTBF) | 68 a |
| |
| letzte Änderung: | Mar 13, 2012 |