| | RFID COMMUNICATION MODULE RF182C FOR ETHERNET TCP/IP; 2 READER CONNECTABLE;W/O CONNECTING BLOCK FOR ETHERNET TCP/IP |
| Transmission rate | |
| Transmission rate | |
| | 10… 100 Mbit/s |
- at point-to-point connection / serial / maximum
| 115,2 kbit/s |
| Interfaces | |
| Number of readers / connectable | 2 |
| Mechanical data | |
| Tightening torque / of screw for mounting the equipment / maximum | 3 N·m |
| Supply voltage, current consumption, power loss | |
| Напряжение питания / при пост.токе | |
- [nicht versorgt - Nennwert]
| 24 V |
- [nicht versorgt - minimal]
| 20 V |
- [nicht versorgt - maximal]
| 30 V |
| Current consumed / at 24 V / with DC | |
- without connected devices / typical
| 0,1 A |
- including connected devices / maximum
| 1,1 A |
| Permitted ambient conditions | |
| Температура окружающей среды | |
| | 0… 60 °C |
| | -40… +70 °C |
| | -40… +70 °C |
| Resistance against shock | 300 m/s² |
| Resistance against vibration | 100 m/s² |
| Design, dimensions and weight | |
| Ширина | 60 mm |
| Высота | 30 mm |
| Глубина | 210 mm |
| Чистый вес | 0,21 kg |
| Cable length / for RS 422 interface / maximum | 1000 m |
| Product properties, functions, components / general | |
| Product function | |
| | Нет |
- transponder file handler can be addressed
| Нет |
| Протокол / осуществляется поддержка | |
| | Нет |
- [nicht versorgt - PROFINET IO]
| Нет |
| | Да |
| | Нет |
| Standards, specifications, approvals | |
| Среднее время между отказами (MTBF) | 121 a |
| |
| letzte Änderung: | 20.02.2012 |