| | IWLAN ANTENNA ANT 795-6MN WITH OMNIDIRECTIONAL CHARACTERISTIC INCL. N-FEMALE CONNECTOR: 6/8 DBI; IP65 (-40-+70 DGR C), 2.4/5GHZ; WI-FI COMPLIANCE AND NATIONAL APPROVALS; MOUNTING ON ROOF AND VEHICLES; COMPACT MANUAL ON PAPER GERMAN / ENGLISH; SCOPE OF SUPPLY: 1X ANT795-6MN, 1X TERMINATING RESISTANCE TI795-1R FOR MOUNTING USE MOUNTING SUPPORT 6GK5795-6MN01-0AA6 |
| Wireless frequencies | |
| Radio frequency | |
- for WLAN in 2.4 GHz frequency band
| |
| | 2.4 GHz |
| | 2.7 GHz |
- for WLAN in 5 GHz frequency band 1
| |
| | 3.4 GHz |
| | 3.7 GHz |
- for WLAN in 5 GHz frequency band 2
| |
| | 4.9 GHz |
| | 5.935 GHz |
| [nicht versorgt: TAK_ABR691_001_000] | |
| Impedance | 50 ? |
| Antenna gain compared to spherical radiator / of the WLAN antenna | |
- in the 2.4 GHz frequency band
| 6 dB |
- in the 5 GHz frequency band
| 8 dB |
| Standing wave ratio VSWR / maximum | 1.8 |
| Beam angle of antenna | |
- in the 2.4 GHz frequency band
| |
| | 360° |
- in the 5 GHz frequency band
| |
| | 150° |
| Number of electrical connections / of antenna | 1 1 |
| Angle of inclination / downward / maximum | 0° |
| Transmit power / maximum | 75 W |
| Range / [nicht versorgt - bei freier Sicht] / [nicht versorgt - ohne St?rgr??e] | 200 m |
| Permitted ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| | -40… +80 °C |
| | -40… +80 °C |
| | -40… +80 °C |
| Protection class IP | IP65 |
| Wind load / maximum | 10 N |
| Design, dimensions and weight | |
| Width | 86 mm |
| Height | 43 mm |
| Depth | 86 mm |
| Net weight | 300 g |
| Type of mounting | |
| | No |
| | Yes |
| | Yes |
| | No |
| Product feature / [not supplied - silicon-free] | Yes |
| Standards, specifications, approvals | |
| Verification of suitability | |
| | Yes |
- Railway application in accordance with EN 50124-1
| Yes |
- Railway application in accordance with EN 50155
| Yes |
| |
| letzte ?nderung: | Feb 13, 2012 |