| | IWLAN ANTENNA ANT 793-8DR WITH STRONG DIRECTIONAL EFFICIENCY,W. R-SMA CONNECTOR AND 5 M CABLE: 14 DBI IP65 (-20-+60 DGR C), 5 GHZ, NATIONAL APPROVALS USA/ CANADA, MOUNTING ACCESSORIES FOR WALL AND MAST MOUNTING, OPERATING INSTRUCTIONS GER/EN, COMPRISING: 1X TI 795-1R TERMINATING RESISTOR |
| Wireless frequencies | |
| Radio frequency | |
- for WLAN in 5 GHz frequency band 1
| |
| | 5.1 GHz |
| | 5.9 GHz |
| [nicht versorgt: TAK_ABR691_001_000] | |
| Impedance | 50 ? |
| Antenna gain compared to spherical radiator / of the WLAN antenna | |
- in the 5 GHz frequency band
| 14 dB |
| Standing wave ratio VSWR / maximum | 1.5 |
| Beam angle of antenna | |
- in the 5 GHz frequency band
| |
| | 20° |
| | 20° |
| Number of electrical connections / of antenna | 1 1 |
| Angle of inclination / downward / maximum | 0° |
| Permitted ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| | -20… +60 °C |
| | -20… +60 °C |
| | -20… +60 °C |
| Protection class IP | IP65 |
| Design, dimensions and weight | |
| Width | 190 mm |
| Height | 190 mm |
| Depth | 28 mm |
| Net weight | 380 g |
| Type of mounting | |
| | Yes |
| | Yes |
| | No |
| | No |
| Standards, specifications, approvals | |
| Verification of suitability | |
| | Yes |
| |
| letzte ?nderung: | Jan 23, 2012 |