| | IWLAN ANTENNA ANT 795-4MR W. OMNIDIRECTIONAL CHARACTERISTIC, ANTENNA GAIN W. R-SMA CONNECTOR: 4 DBI, IP65 (-20-+60 DGR C), 2.4/5 GHZ, NOTE NATIONAL APPROVALS, DIRECT MOUNTING ON W-700, OPERATING INSTRUCTIONS GER/EN MANUAL ON CD-ROM GER/EN |
| Wireless frequencies | |
| Radio frequency | |
- for WLAN in 2.4 GHz frequency band
| |
| | 2.4 GHz |
| | 2.4835 GHz |
- for WLAN in 5 GHz frequency band 1
| |
| | 5.15 GHz |
| | 5.35 GHz |
- for WLAN in 5 GHz frequency band 2
| |
| | 5.725 GHz |
| | 5.85 GHz |
| [nicht versorgt: TAK_ABR691_001_000] | |
| Impedance | 50 ? |
| Antenna gain compared to spherical radiator / of the WLAN antenna | |
- in the 2.4 GHz frequency band
| 4 dB |
- in the 5 GHz frequency band
| 5 dB |
| Standing wave ratio VSWR / maximum | 2 |
| Beam angle of antenna | |
- in the 2.4 GHz frequency band
| |
| | 360° |
- in the 5 GHz frequency band
| |
| | 360° |
| Number of electrical connections / of antenna | 1 1 |
| Angle of inclination / downward / maximum | 0° |
| Range / [nicht versorgt - bei freier Sicht] / [nicht versorgt - ohne St?rgr??e] | 100 m |
| Permitted ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| | -20… +65 °C |
| | -20… +65 °C |
| | -20… +65 °C |
| Protection class IP | IP65 |
| Design, dimensions and weight | |
| Width | 35 mm |
| Height | 148 mm |
| Depth | 13 mm |
| Net weight | 26 g |
| Type of mounting | |
| | No |
| | No |
| | No |
| | Yes |
| Product feature / [not supplied - silicon-free] | Yes |
| |
| letzte ?nderung: | Feb 13, 2012 |