| | IWLAN ANTENNA ANT 793-8DN WITH STRONG DIRECTIONAL EFFICIENCY INCL. N-FEMALE CONNECTOR: 18 DBI IP65 (-40-+70 DGR C), 5GHZ NOTE WI-FI COMPLIANCE AND NATIONAL APPROVALS WALL OR MAST MOUNTING, COMPACT MANUAL ON PAPER GERMAN/ENGLISH SCOPE OF SUPPLY: 1X ANT793-8DN, 1XTERMINATING RESISTANCE TI795-1R 1X MOUNTING SUPPORT FOR ADJUSTMENT |
| Wireless frequencies | |
| Radio frequency | |
- for WLAN in 5 GHz frequency band 1
| |
| | 5.15 GHz |
| | 5.875 GHz |
| [nicht versorgt: TAK_ABR691_001_000] | |
| Impedance | 50 ? |
| Antenna gain compared to spherical radiator / of the WLAN antenna | |
- in the 5 GHz frequency band
| 18 dB |
| Standing wave ratio VSWR / maximum | 1.9 |
| Beam angle of antenna | |
- in the 5 GHz frequency band
| |
| | 18° |
| | 18° |
| Number of electrical connections / of antenna | 1 1 |
| Angle of inclination / downward / maximum | 0° |
| Front-to-back ratio | 30 dB |
| Transmit power / maximum | 6 W |
| Range / [nicht versorgt - bei freier Sicht] / [nicht versorgt - ohne St?rgr??e] | 1000 m |
| Permitted ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| | -45… +70 °C |
| | -45… +70 °C |
| | -45… +70 °C |
| Protection class IP | IP65 |
| Wind load / maximum | 104 N |
| Design, dimensions and weight | |
| Width | 190 mm |
| Height | 190 mm |
| Depth | 30.5 mm |
| Net weight | 700 g |
| Type of mounting | |
| | Yes |
| | Yes |
| | No |
| | No |
| Product feature / [not supplied - silicon-free] | Yes |
| Standards, specifications, approvals | |
| Verification of suitability | |
| | Yes |
| |
| letzte ?nderung: | Feb 13, 2012 |