| | IWLAN RCOAX N-CONNECT FEMALE ANTENNA ANT793-4MN 5GHZ ANTENNA ANTENNA FOR RCOAX SYSTEMS LAMDA/4 OMNI-DIRECTIONAL ANTENNA, IP67; AMBIENT TEMPERATURE -40 BIS +70 DGR CELSIUS |
| Wireless frequencies | |
| Radio frequency | |
- for WLAN in 5 GHz frequency band 1
| |
| | 5.15 GHz |
| | 5.85 GHz |
| [nicht versorgt: TAK_ABR691_001_000] | |
| Impedance | 50 ? |
| Antenna gain compared to spherical radiator / of the WLAN antenna | |
- in the 5 GHz frequency band
| 6 dB |
| Standing wave ratio VSWR / maximum | 2 |
| Beam angle of antenna | |
- in the 5 GHz frequency band
| |
| | 360° |
| | 40° |
| Number of electrical connections / of antenna | 1 1 |
| Angle of inclination / downward / maximum | 0° |
| Transmit power / maximum | 1 W |
| Permitted ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| | -40… +70 °C |
| | -40… +70 °C |
| | -40… +70 °C |
| Protection class IP | IP65 |
| Design, dimensions and weight | |
| Height | 78.7 mm |
| Diameter | 30 mm |
| Net weight | 65 g |
| Product feature / [not supplied - silicon-free] | Yes |
| Standards, specifications, approvals | |
| Verification of suitability | |
| | Yes |
| |
| letzte ?nderung: | Feb 13, 2012 |