| | IWLAN RCOAX N-CONNECT FEMALE ANTENNA ANT792-4DN 2.4GHZ HELIX ANTENNA,CIRCULAR POLARIZATION CLOCKWISE; ANTENNA FOR RCOAX SYSTEMS ANTENNA AMPLIFYING AT 2.4GHZ 1DB; IP67; AMBIENT TEMPERATURE -40 UP TO +70 DEGR C |
| Wireless frequencies | |
| Radio frequency | |
- for WLAN in 2.4 GHz frequency band
| |
| | 2.4 GHz |
| | 2.4835 GHz |
| [nicht versorgt: TAK_ABR691_001_000] | |
| Impedance | 50 ? |
| Antenna gain compared to spherical radiator / of the WLAN antenna | |
- in the 2.4 GHz frequency band
| 4 dB |
| Standing wave ratio VSWR / maximum | 1.8 |
| Beam angle of antenna | |
- in the 2.4 GHz frequency band
| |
| | 90° |
| Number of electrical connections / of antenna | 1 1 |
| Angle of inclination / downward / maximum | 0° |
| Front-to-back ratio | 2.5 dB |
| Transmit power / maximum | 1 W |
| Permitted ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| | -40… +70 °C |
| | -40… +70 °C |
| | -40… +70 °C |
| Protection class IP | IP65 |
| Design, dimensions and weight | |
| Height | 78.7 mm |
| Diameter | 30 mm |
| Net weight | 114 g |
| Product feature / [not supplied - silicon-free] | Yes |
| |
| letzte ?nderung: | Feb 13, 2012 |