| | SITOP BATTERY MODULE 24 V/7 AH WITH SERVICE-FREE SEALED LEAD-ACID BATTERIES FOR SITOP DC UPS MODULE 6 A, 15 A AND 40 A |
| Technical specifications | |
| Charging current/charging voltage | |
| End of charging voltage / for DC | |
| | 27,8 V |
| | 27,3 V |
| | 26,8 V |
| | 26,6 V |
| | 26,3 V |
| Зарядный ток / максимальный | 1,75 A |
| Safety | |
| Safety | |
| Сертификат соответствия | Да |
| Вид защиты IP | IP00 |
| Operating data | |
| Ambient temparature | |
| | -15… +50 °C |
| | -20… +50 °C |
| | -20… +50 °C |
| Relative, temporary capacity loss / at 20 °C / in a month / typical | 3 % |
| Service life | |
| Service life of lead-acid battery | |
| | 4 a |
| | 2 a |
| | 1 a |
| | 0,5 a |
| Mechanics | |
| Ширина / корпуса | 186 mm |
| Высота / корпуса | 168 mm |
| Глубина / корпуса | 121 mm |
| Монтажная ширина | 206 mm |
| Монтажная высота | 188 mm |
| Чистый вес | 6 kg |
| Number of cells | 12 |
| | |
| |
| letzte Änderung: | 06.02.2012 |