| | SIMATIC FLAT PANEL 17T 17 INCH TFT-DISPLAY WITH 1280X1024 PIXEL RESOLUTION 24V DC VGA, DVI-D INTERFACE INCL. VGA-CABLE 1,8M |
| |
| Control elements |
| Operating mode |
| integrated mouse cursor control | No |
| Installation type/mounting |
| Desktop device | No |
| VESA mounting | No |
| Supply voltage |
| Type of actuation | AC |
| permissible range, lower limit (DC) | 19.2 V |
| permissible range, upper limit (DC) | 28.8 V |
| Standards, approvals, certificates |
| GL | Yes; optional |
| ABS | Yes; optional |
| BV | Yes; optional |
| DNV | Yes; optional |
| LRS | Yes; optional |
| Gost-R | No |
| Ambient conditions |
| Operating temperature |
| max. | 45 °C |
| Dimensions |
| External dimensions (W x H x D) in mm | 483 x 400 x 56 |
| Mounting cutout/device depth (W x H / D) | 449 x 380 x 56 |
| Width | 450 mm |
| Height | 380 mm |
| Depth | 56 mm |
| Status | Mar 16, 2012 |